Loading...

Moda i styl rodem z Bollywood

Rozmawiając na temat relacji Wschodu z Zachodem warto wspomnieć, jak wiele tak różne kultury mogą od siebie czerpać, zwłaszcza, gdy chodzi o wymianę wartości, modę, muzykę, czy styl życia. Na przykład Środkowy Wschód, głównie Indie, ostatnio bardzo wpływają na Zachodni przemysł muzyczny i filmowy, propagując produkcje z Bollywood.

stoły konferencyjne Prozdrowotny Olej cedrowy do picia

Bollywood już z samej nazwy jest trochę Zachodnie – ma się w końcu kojarzyć z Hollywood, największym filmowym miastem świata. Filmy z tamtych stron są coraz częściej i chętniej oglądane w innych częściach świata, przybliżając Europejczykom i Amerykanom kulturę hinduską, ich miasta, domy, życie codzienne i wartości, zapewniając przy tym nierzadko świetną zabawę przy odprężającej muzyce.

Oczywiście długie produkcje najczęściej musicalowe nie przypadną każdemu do gustu, jednak nie można zaprzeczyć, jak duży wpływ mają na kulturę Zachodu, nawet stroje z tamtych stron coraz częściej można spotkać w zachodnich sklepach, a niektóre sieciówki wyprodukowały nawet specjalne linie odzieżowe, przypominające ubrania kobiet z Indii.