Loading...

Kultura i moda – wydanie wschodnie

Żyjemy w czasach globalizacji, gdy powoli zacierają się różnice międzykulturowe i każdy zyskuje prawo do życia według własnych systemów wartości, czy zgodnie ze swoją kulturą. Ludzie stają się bardziej otwarci na świat, zyskują nowe pola do rozwijania swoich zainteresowań, ale też poznawania pasji z innych stron świata. I coraz częściej oczy mieszkańców Zachodu kierują się w kierunku Wschodu.

Jest to zwłaszcza widoczne w trendach kultury i mody. Na przykład w ostatnich pokazach designu uwagę przykuły piękne zdobienia wnętrz rodem z Pakistanu – bogactwo, luksusy, czerwone dywany, czy złote żyrandole. Wśród bogatszych mieszkańców Zachodu moda na przepych w orientalnym stylu jest coraz bardziej powszechna, również w ubraniach możemy coraz częściej dostrzegać zdobienia przypominające ornamenty ze Wschodnich sukien.

Okazuje się, że w kwestii wymiany kulturowej ciekawie jest czerpać inspiracje z innych krajów i otwierać się na ludzi, być może właśnie poprzez sztukę oswajając to, co dawnej było nieznane.