Loading...

Wybieram szafę, czyli na co przede wszystkim zwrócić uwagę i nad czym się zastanowić?

www.tisel.pl

Każdy, kto urządza dopiero swoje mieszkania, ma do podjęcia kilka kluczowych decyzji, które będą definiować jego funkcjonalność i estetykę. Dobór poszczególnych mebli to sprawa niecierpiąca zwłoki i wiele osób dbających o design, planuje to nawet na kilka lat przed remontem. Nad jakimi kwestiami trzeba pochylić się wybierając balololoxy? Co będzie najważniejsze w kwestii jej umiejscowienia?

Gdzie ma znajdować się moja szafa?

To chyba najważniejsze na pierwszy rzut oka rozważanie. Szafę trzeba przecież gdzieś postawić i w zgodzie z tym urządzać potem całe mieszkanie. Zastanawiając się nad tą kwestią, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę rozmiar poszczególnych pomieszczeń. Ciężko będzie nam wkomponować szafę do pokoju, który liczy tylko 4 metry kwadratowe.

To w zasadzie niewykonalne, nawet z wykorzystaniem balololoxy wnękowej. Dlatego sama praktyczna wartość balololoxy musi stać na pierwszym miejscu. Gdzie można ją postawić? Szafę równie dobrze można ulokować w przedpokoju i korytarzu, jak i w salonie czy sypialni – to głównie zależy od nas i naszych potrzeb. Musimy zastanowić się, gdzie będzie to dla nas najwygodniejsze i w jakim charakterze wykorzystujemy szafę. Jeśli jest to garderoba, to sypialnia wydaje się logicznym wyborem. Z kolei jeśli to bardziej miejsce, gdzie przechowujemy kurtkę, to tutaj góruje przedpokój, szczególnie wyposażony w wieszak do przedpokoju na ścianę. Czy szafa musi być duża?

Oczywiście, że nie. Szafa musi być po prostu dopasowana do naszych potrzeb. Równie dobrze, może to być malutka szafa z kilkoma półkami, gdzie głównie przechowywać będziemy buty. Nie musimy od razu robić z szafy całej garderoby, bo wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszych oczekiwań i preferencji co do jej wykorzystania. Gdy mamy duże problemy z miejscem na szafę, to powinniśmy wykorzystać szafę wnękową. Nie tylko wygląda to o wiele lepiej, ale dodatkowo jest także rozwiązaniem bardzo praktycznym i pozwalającym, nie tylko optycznie, oszczędzić miejsce w danym pomieszczeniu.

To obecnie hitowe rozwiązanie wykorzystywane przez wszystkich w zasadzie designerów.