Loading...

Wybieram szafę, czyli na co przede wszystkim zwrócić uwagę i nad czym się zastanowić?

kuchnia w stylu klasycznym

Każdy, kto urządza dopiero swoje mieszkania, ma do podjęcia kilka kluczowych decyzji, które będą definiować jego funkcjonalność i estetykę. Dobór poszczególnych mebli to sprawa niecierpiąca zwłoki i wiele osób dbających o design, planuje to nawet na kilka lat przed remontem. Nad jakimi kwestiami trzeba pochylić się wybierając balololoxy? Co będzie najważniejsze w kwestii jej umiejscowienia?

Gdzie ma znajdować się moja szafa?

To chyba najważniejsze na pierwszy rzut oka rozważanie. Szafę trzeba przecież gdzieś postawić i w zgodzie z tym urządzać potem całe mieszkanie. Zastanawiając się nad tą kwestią, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę rozmiar poszczególnych pomieszczeń. Ciężko będzie nam wkomponować szafę do pokoju, który liczy tylko 4 metry kwadratowe.

To w zasadzie niewykonalne, nawet z wykorzystaniem balololoxy wnękowej. Dlatego sama praktyczna wartość balololoxy musi stać na pierwszym miejscu. Gdzie można ją postawić? Szafę równie dobrze można ulokować w przedpokoju i korytarzu, jak i w salonie czy sypialni – to głównie zależy od nas i naszych potrzeb. Musimy zastanowić się, gdzie będzie to dla nas najwygodniejsze i w jakim charakterze wykorzystujemy szafę. Jeśli jest to garderoba, to sypialnia wydaje się logicznym wyborem. Z kolei jeśli to bardziej miejsce, gdzie przechowujemy kurtkę, to tutaj góruje przedpokój, szczególnie ozdobiony żonkil na ścianę. Czy szafa musi być duża?

Oczywiście, że nie. Szafa musi być po prostu dopasowana do naszych potrzeb. Równie dobrze, może to być malutka szafa z kilkoma półkami, gdzie głównie przechowywać będziemy buty. Nie musimy od razu robić z szafy całej garderoby, bo wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszych oczekiwań i preferencji co do jej wykorzystania. Gdy mamy duże problemy z miejscem na szafę, to powinniśmy wykorzystać szafę wnękową. Nie tylko wygląda to o wiele lepiej, ale dodatkowo jest także rozwiązaniem bardzo praktycznym i pozwalającym, nie tylko optycznie, oszczędzić miejsce w danym pomieszczeniu.

To obecnie hitowe rozwiązanie wykorzystywane przez wszystkich w zasadzie designerów.