Loading...

Witajcie innowacje!

Nie oszukujmy się – na całym świecie, codziennie, powstają miliony innowacyjnych pomysłów na biznes. Niestety tylko część z nich jest odpowiednio dofinansowana. Wpadłeś na genialny pomysł, ale nie jesteś pewny czy jesteś jedyną osobą, która to wymyśliła? Co zrobić? Jak działać? Przede wszystkim zaprzyjaźnij się z Internetem.

To właśnie sieć powinna być twoim najbliższym przyjacielem. To właśnie tutaj zdobędziesz informacje, czy biznes, który sobie wymyśliłeś już istnieje. Możesz równie stworzyć sieć kontaktów – odnaleźć ludzi, którzy prowadzą podobny biznes i śledzić ich poczynania na stronach internetowych, fanpage.

Co więcej jeżeli ktoś już prowadzi podobny biznes, możesz się zainspirować i wymyślić coś innego – lepszego. Warto również sprawdzić, czy na przykład ktoś już prowadził podobny biznes, ale niestety odniósł porażkę – to też ważna lekcja dla młodych przedsiębiorców. Najważniejsza jest oczywiście komunikatywność, chęć zdobywania wiedzy i poszukiwanie osób, które mają podobne pomysły do twoich.

Nie opieraj swojego biznesu na sprawdzonej metodzie, staraj się myśleć nieszablonowo, a jeżeli udało ci się wymyślić coś niepowtarzalnego, jak najszybciej to opatentuj!.