Loading...

Wady i zalety korzystania z urządzeń elektronicznych

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/koss-porta-pro-czarny.html

Czy zastanawiałeś się nad wadami zaletami korzystania z otaczających nas z każdej możliwej strony urządzeń elektronicznych? Z jednej strony bardzo mocno potrafią usprawnić wykonywanie wielu koniecznych czynności, ale czy nie pochłaniają nam zbyt wiele czasu w ciągu każdego dnia?

Plusy i minusy elektroniki

Zacznijmy od znanych nam zalet urządzeń elektronicznych. Po pierwsze, przyspieszają komunikacje między ludźmi i znacznie ją ułatwiają. Możemy rozmawiać z kim chcemy, gdzie chcemy i kiedy chcemy.

Po drugie, skracają okres poszukiwania informacji. Dawniej studenci byli zmuszeni siedzieć godzinami w bibliotece, dziś maja do dyspozycji cały Internet. Po trzecie, urządzenia elektronicze np.

mikrofalówka lub blender skracają czas przygotowania posiłków często do niezbędnego minimum. Zamiast cierpliwie czekać na podgrzanie zupy, możemy mieć ja ciepłą nawet w ciągu minuty. Elektronika ułatwiła też troskę o urodę kobietom.

Ponieważ dzięki niej mogą bardzo szybko wysuszyć włosy, wyprostować je lub stworzyć burzę loków. Nie wspominając o estetycznie pomalowanych paznokciach czy depilacji. Do zdecydowanych wad urządzeń elektronicznych należy zauważane przez socjologów i psychologów izolowanie pojedynczych jednostek społecznych.

Zdarzają się osoby, które totalnie odcinają się od świata rzeczywistego żyjąc jedynie wirtualna przestrzenią. Mają do niej dostęp dzięki urządzeniom mobilnym, komputerom i Internetowi. W dodatku znacznie płytsze stają się relacje międzyludzkie.

Skupiamy się na szybkiej komunikacji, spotkania w cztery oczy staja się rzadkością. Ma to bardzo negatywny wpływ na ludzkie więzi. Poza tym minusem elektroniki jest podnoszenie kosztu energii elektrycznej, która jest niezbędna do uruchomienia i prawidłowego działania wielu sprzętów.

.