Loading...

W jakim stylu mają być regały na książki?

Książki sprawiają, że każde pomieszczenie prezentuje się ciekawiej i przytulniej. Niestety im więcej ich będziemy mieć, tym większy możemy mieć problem, aby je wszystkie na spokojnie pomieścić. Dlatego powinniśmy poszukać rozwiązań, które pomogą nam zmieścić wszystkie nasze książki i jednocześnie sprawią, że dane pomieszczenie będzie się prezentowało jeszcze ciekawiej.

Powinniśmy więc popatrzeć na różne regały na książki, tak aby móc je dopasować do wielkości naszego pomieszczenia i ilości książek, które posiadamy.

Tradycyjne nie znaczy nudne

Przede wszystkim będziemy mieli do wyboru tradycyjne regały na książki. To oznacza różną ilość półek, rozmieszczonych jedna nad drugą, które mogą sięgać od podłogi aż do sufitu.

Jednak to nie znaczy, że takie tradycyjne regały muszą być nudne. Wystarczy, że zrobimy przegródki w różnych miejscach na półkach i już może się okazać, że taki regał będzie ciekawszy i mniej przewidywalny, a do tego łatwiej będzie nam na nim poukładać książki. Co więcej, możemy zdecydować się na regały na książki, które z jednej strony będą kończyły się na różnej wysokości, co będzie dawało efekt schodków.

Tam też będziemy moli postawić książki korzystając ze specjalnych podpórek, albo będziemy mogli postawić inne, ozdobne elementy. Takie regały oferowane są w różnych wysokościach i szerokościach, a więc będziemy mogli zdecydować czy mają one zajmować całą ścianę, czy może ma to być wąski regał, przypominający swoim wyglądem kominek?

Coś niecodziennego?

Jeśli mamy dostatecznie dużo miejsca, albo po prostu chcemy, żeby nasze regały na książki przyciągały spojrzenia same w sobie, to możemy skorzystać z niecodziennych propozycji. To oznacza, że możemy się zdecydować na regały, które swoim kształtem będą przypominać drzewo.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się zwłaszcza w pokoju dziecięcym, robiąc za ciekawą aranżację. Możemy wybrać regał, który będzie się składał z połączonych rombów, dzięki temu łatwiej będzie nam ułożyć książki według konkretnego klucza, a do tego jeszcze będziemy mogli je ułożyć w różnych kierunkach i to nie tylko pionowo. Jeżeli tylko trochę poszukamy, to bez trudu znajdziemy wiele ciekawych inspiracji odnośnie regałów na książki.

Wystarczy tylko odpowiednio dopasować je do naszych możliwości, jeśli chodzi o wolną powierzchnię i od ilości książek, które chcemy na nich ustawić.