Loading...

Urządzanie poddasza użytkowego – kilka sposobów na wykorzystanie dodatkowych metrów

www.bambinowyszkow.edu.pl

Po budowie domu zajmujemy się urządzaniem jego wnętrz. Prędzej lub póxniej większość z nich jest gotowa i przychodzi czas na zagospodarowywanie pozostałych, wolnych przestrzeni. Zdarzają się domu, które posiadają poddasza użytkowe. Te ukryte pod skosami dachu metry kwadratowe potrafią kusić. Warto podjąć próbę ich urządzenia, ponieważ mogą okazać się bardzo przydatnymi pomieszczeniami.

Jak wystroić poddasze?

Zazwyczaj poddasza użytkowe to niewielka przestrzeń. Dlatego lepiej nie dzielić jej ściankami działowymi na kolejne pokoje. Znacznie ciekawszym pomysłem jest aranżacja całej i niepodzielnej powierzchni poddasza. Urządzenie w niej pokoju sypialnego dla siebie lub dziecka to doskonały pomysł. Pomieszczenie ze względu na sam kształt sklepienia samo w sobie jest wyjątkowe.

Odpowiedni dobór oświetlenia, mebli, koloru ścian i podłogi zagwarantuje niesamowity efekt. Poddasze jest także dobrą lokalizacją dla gabinetu. Oddalone od pozostałych części mieszkania gwarantuje spokój. Dzięki zamontowaniu dużych okien dachowych zapewnimy dostęp do naturalnego światła, jakie jest niezbędne przy wykonywaniu wielogodzinnych prac biurowych. Kolejną propozycją na urządzenie poddasza jest stworzenie na jego powierzchni specjalnego pokoju zabaw dla dzieci.

Wyobraźnia nie stawia granic! Dlatego może tam powstać tajemnicza dżungla lub zamek księżniczek. Odrobina kreatywności ze strony rodziców wzbudzi twórcze zabawy u ich pociech. Warto przemyśleć możliwość zrealizowania powyższych propozycji. Być może, któraś z nich przyczyni się do stworzenia przytulnego poddasza w Twoim domu. .