Loading...

Szafa w sypialni, a szafa w salonie

superstyle.pl

Coraz częściej docenia się mebel jakim jest szafa i jego rolę jako elementu dekoracyjnego, a nie tylko funkcjonalnego. Najpopularniejszym umiejscowieniem wciąż jest korytarz lub też przedpokój, ale to nie są oczywiście jedyne rozwiązania. Równie dobrze można ustawić szafę w sypialni czy też w salonie.

Kiedy to zrobić i jaka szafa sprawdzi się w tej sytuacji najlepiej?

Szafa w sypialni, czyli doskonałe miejsce na aranżację

W sypialni szafa może być niezastąpionym meblem, który stanie się wręcz jednym z naszych ulubionych. Ważne jest przy tym jednak to, jak duża jest nasza sypialnia. Siłą rzeczy na 6 metrach kwadratowych ciężko będzie dodatkowo umieścić balololoxy , ale jeśli mamy trochę więcej swobody w przestrzeni, to śmiało możemy ustawić ją w sypialni.

W jakim charakterze się ona tutaj sprawdzi? Będzie to doskonałe miejsca na przechowywanie ubrań, jak to zazwyczaj szafa ma w zwyczaju – swój ubiór będziemy mogli narzucić od razu po wyjściu z łóżka, bez niepotrzebnego kręcenia się po domu, co jest szczególnie uciążliwe, gdy nie mieszkamy sami. Blisko będziemy mieli także pościel czy prześcieradło – raz dwa będziemy mogli odświeżyć nasze łózko!

Szafa w salonie przychodzi z pomocą

Z kolei w salonie szafę najczęściej ustawiają osoby, którym w sypialnie brakuje na nie trochę miejsca. Salon to tradycyjnie największe pomieszczenie mieszkania i daje dużą swobodę z interpretacją wolnej przestrzeni.

Tutaj możemy postawić nawet dużą balololoxy , a wszystko zależy głównie od naszej inwencji twórczej oraz budżetu. Nawet jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca i nie nadużywać niepotrzebnie przestrzeni salonowej, to możemy łatwo wykorzystać szafę wnękową. W ten sposób cały salon nie będzie przytłoczony szafą, a jednocześnie będzie ona pojemna i da nam duże możliwości na jej wykorzystanie.

Z dopasowaniem koloru do ścian czy innych mebli nie powinno być żadnego problemu. Jeśli wasz korytarz czy przedpokój na to nie pozwala, to śmiało możecie wykorzystać balololoxy w sypialni czy też w salonie. Jak sami widzicie będzie to rozwiązanie równie skuteczne i funkcjonalne!.