Loading...

Pierwszy biznes

www.polandonscreen.pl

Warto mieć na uwadze, że spory procent największych biznesmanów zaczynała praktycznie od zera. W wielu przypadkach sukces odnosiły już ich pierwsze firmy, jednak nie jest to regułą.

W dzisiejszych czasach, jeśli chce się otworzyć swoją pierwszą działalność, to koniecznie trzeba wpaść na naprawdę dobry pomysł, bo z pierwszym interesem jest dużo łatwiej, niż z kolejnymi. Przede wszystkim, nowi przedsiębiorcy mogą liczyć na spory upust przy płaceniu składek zdrowotnych i społecznych.

Przy indywidualnej działalności gospodarczej przez pierwsze dwa lata jest to kwota mniejsza o około sześćset złotych. Ten czas można wykorzystać na ugruntowanie pozycji swojej firmy.

Pamiętajmy również o tym, że obecnie istnieje też sporo możliwości na pozyskanie dofinansowania na otwarcie firmy. Preferowani są tutaj właśnie nowi przedsiębiorcy.

Nigdy nie będziemy mieli gwarancji, że założona przez nas firma odniesie sukces. Jeśli już jednak zdecydujemy się na otwarcie swojego pierwszego biznesu, to zróbmy to jak należy.