Loading...

Jak szybko może jeździć hulajnoga?

Sporym zainteresowaniem cieszą się ostatnio hulajnogi elektryczne. Dzięki nim możemy pokonać całkiem duże odcinki trasy, w stosunkowo krótkim czasie, a co niezwykle ważne, nawet nie musimy się przy tym zbyt mocno męczyć. Jednak zanim przejdziemy do zakupu takiej hulajnogi elektrycznej, powinniśmy najpierw jak najwięcej się dowiedzieć na jej temat. Wówczas łatwiej będzie nam powiedzieć, który jej model będzie dla nas najlepszy, tak abyśmy widzieli, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru.

Zasięg i prędkość

Przede wszystkim warto sprawdzić jak daleko jesteśmy w stanie zajechać na takiej hulajnodze elektrycznej na jednym naładowaniu akumulatora. W zależności od modelu może się okazać, że będziemy mogli w ten sposób przebyć od kilku do nawet kilkunastu kilometrów. To też powoduje, że niejednokrotnie ludzie rezygnują z jazdy samochodem do pracy, zastępując go hulajnogą elektryczną. Warto tutaj powiedzieć, że takie hulajnogi elektryczne są w stanie uzyskać prędkość nawet do 25 km/h.

Co prawda jeśli usuniemy fabryczne ograniczenia, to może się okazać, że będziemy mogli jechać jeszcze szybciej. Jednak lepiej tych ograniczeń nie usuwać, bo w końcu mają one odpowiadać za nasze bezpieczeństwo.

Warto znać przepisy

Jeśli chcemy się poruszać hulajnogą elektryczną, to przede wszystkim powinniśmy znać przepisy, jakie się do nich odnoszą. To oznacza, że taką hulajnogą elektryczną powinniśmy jechać po drodze rowerowej.

Jeśli jej nie ma, to możemy się poruszać po jezdni, jeśli jest ona z ograniczeniem do 30 km/h. Jeśli żadna z tych opcji nie jest możliwa, możemy się poruszać po chodniku. Tutaj jednak musimy wiedzieć, że chodnik musi mieć szerokość minimum 2 metrów. Oczywiście w każdym z tych przypadków powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas poruszania się hulajnogą elektryczną, tak aby nie doprowadzić do zderzenia z innymi uczestnikami ruchu.

Pamiętajmy, że taka hulajnoga elektryczna może rozwijać bardzo duże prędkości, a to oznacza, że zderzenie z inną osobą, może się zakończyć poważnymi obrażeniami. Nie tylko naszymi, ale również tej drugiej osoby. Dlatego też podczas poruszania się na takiej hulajnodze elektrycznej musimy zachować szczególną ostrożność.