Loading...

Czy opłaca się kupować rowerek trójkołowy?

Wystarczy, że wybierzemy się do sklepu rowerowego albo nawet takiego, który oferuje nam różnego rodzaju zabawki dla dzieci, a będziemy mogli się przekonać, jak wiele różnych propozycji jest nam tutaj oferowanych. To oznacza, że powinniśmy się zastanowić, które z nich najlepiej będą się sprawdzały w przypadku naszego dziecka, z których faktycznie będziemy korzystać, a które sprawią jedynie tyle, że niepotrzebnie stracimy pieniądze. Część rodziców zastanawia się czy warto kupować rowerek trójkołowy, czy dziecko faktycznie go wykorzysta?

Ma wiele zalet

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że nie wszystkie dzieci chcą siedzieć w wózku. W dużej mierze dzieje się tak dlatego, że mają niewielkie pole widzenia, bo nawet spacerówka nie zapewnia aż tak wiele przestrzeni, jakby mogło się wydawać. W takich przypadkach może się okazać, że rowerek trójkołowy będzie najlepszą decyzją, jaką mogliśmy podjąć. Tutaj dziecko będzie swobodnie mogło podziwiać nie tyko to, co będzie pojawiało się przed nim, ale będzie mogło się rozglądać na boki czy oglądać się do tyłu i nic nie będzie zasłaniało mu widoku. Dodatkowo trzeba jeszcze powiedzieć, że takie rowerki trójkołowe mają bardzo wygodne siedzenia, a obecnie niektóre z nich dają nam możliwość ich odchylenia czy obrócenia przodem do rodzica, co sprawia, że będziemy mogli je ustawić w dogodny sposób, jeśli okaże się, że nasze dziecko zasnęło podczas spaceru.

Poza tym, taki rowerek trójkołowy często jest mniejszy niż spacerówka, a więc łatwiej będzie nam nim wjechać w różne przestrzenie, czy zabrać go ze sobą na wycieczkę.

Wbrew pozorom spory czas

Powinniśmy mieć również świadomość, że dziecko będzie mogło korzystać z takiego rowerka trójkołowego przez kilkanaście miesięcy. Spokojnie będziemy mogli je w niego wsadzić, gdy będzie potrafiło już stabilnie siedzieć. Następnie będzie mogło nim jeździć do czasu, aż nie będzie zbyt duże, a ponieważ te rowerki zapewniają sporo miejsca i są w stanie wytrzymać znaczną wagę, to może się okazać, że nawet dwulatek spokojnie się w nim zmieści. Poza tym taki rowerek trójkołowy daje dziecku możliwość kręcenia kierownicą, dziecko może też próbować pedałować, a to oznacza, że tego typu podróże mogą się przełożyć na późniejsze miesiące, kiedy będziemy chcieli nauczyć dziecko jazdy na rowerze. Warto zobaczyć jak prezentują się rowerki trójkołowe, w jakim wieku dzieci mogą z nich korzystać i w jakim przedziale wagowym. Może się okazać, że dziecko, które nie chciało podróżować w spacerówce, chętnie będzie siedziało w takim rowerku trójkołowym.